Novosti

Preko 200 dječaka u projektu “Besplatna škola odbojke”

Treća sezona projekta “Besplatna škola odbojke” počela je u septembru (početkom školske godine) i sada broji preko 200 dječaka na sjeveru naše države.

Po prvi put, Osnovna škola “Dušan Korać” iz Bijelog Polja priključila se projektu Odbojkaškog saveza Crne Gore i za sada je upisano 20 polaznika. Koordinator projekta Dragiša Ćalov u novembru je posjetio škole u Pljevljima i Rožajama, dok je u decembru planirana posjeta školama u Bijelom Polju i Beranama.

Tokom posjete Pljevljima, Ćalov je održao sastanak sa predsjednikom Opštine Pljevlja, Dariom Vranešom, povodom inicijative o eventualnom pokretanju muškog kluba u ovom gradu.

Nosilac projekta je Odbojkaški savez Crne Gore, pod pokroviteljstvom Evropske odbojkaške Konfederacije (CEV), Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija, Ministarstva sporta i mladih, te u saradnji sa lokalnim samoupravama i uz podršku Crnogorskog olimpijskog komiteta.

Povezani članci

Back to top button