Novosti

Bošković: Projektom “Besplatna škola odbojke” omasovićemo mušku odbojku

Generalni sekretar OSCG Ivan Bošković gostovao je u sportskoj emisiji “Arena” na RTV Nikšić i tom prilikom sa urednikom sportske redakcije Igorom Ćulafićem razgovarao o odbojkaškim temama u Crnoj Gori.

Mnogo je zastupljenija ženska odbojka, šta je tome prethodilo, šta je to uslovilo i šta raditi sa muškom odbojkom?

“Mogu slobodno da kažem, a to su i neka ranija istraživanja pokazala da je odbojka u ženskoj konkurenciji najmasovniji sport u Crnoj Gori. Ono sa čim smo se susreli u već nekom periodu, ali ne samo mi već i savezi u regionu je sve manji broj muške djece koja se bave odbojkom. Mi smo u prethodnom periodu pokušavali sa raznim projektima, raznim akcijama. Jedna od poslednjih akcija je projekat “Besplatna škola odbojke” koju smo pokrenuli u saradnji sa Ministarstvom prosvjete nauke kulture u sporta, Upravom za sport i mlade, Evropskom odbojkaškom konfederacijom (CEV), Sava osiguranjem i lokalnim samoupravama. Sada imamo jedan zaista sjajan projekat, u osam opština na sjeveru Crne Gore zajedno sa Nikšićem, gdje imamo uključeno u projekat 13 osnovnih škola i preko 300 muške djece. To je projekat baziran samo za dječake sa ciljem popularizacije muške odbojke u Crnoj Gori, a nadamo se da ćemo kroz ovaj projekat uspjeti da u nekom narednom periodu dođemo do toga da se u Opštinama u kojima sada nemamo odbojkaške klubove – isti oforme. Prvenstveno nam je cilj da to budu muški klubovi. Imamo sjajne rezultate muške seniorske odbojkaške reprezentacije koja se dva puta uzastopno plasirala na Evropsko prvenstvo i želimo da uz njihove uspjehe i uz ovaj projekat povećamo bazu muške djece”, kazao je Bošković.

Gostovanje pogledajte ovdje:

Kompletan tekst pročitajte na:

Bošković: Najveća pomoć OSCG klubovima, nadamo se plasmanu odbojkašica na EP

Povezani članci

Back to top button